O MNĚ  [1]

O MNĚ
MgA. Daniela Hyklová (Pořízková)


Můj vztah k focení


Od narození jsem neslyšící, stejně jako mí rodiče. Vystudovala jsem magisterský obor na Divadelní fakultě JAMU.

Focení mne zajímalo už když jsem byla malá a brala jsem rodičům fotoaparát. Postupně mě přitahovala hlavně technika. Protože jsem neslyšící od narození a neslyším vůbec zvuky či hudbu, vnímám hlavně pomocí zraku, a proto moc ráda fotím. V dospělosti jsem se přihlásila na kurz digitální fotografie a vytváření fotografií, po jehož absolvování jsem obdržela certifikát. Dříve jsem fotila různé věci, např. krajiny, lidi, přírodu, zvířata, ale v dnešní době se při focení zaměřuji na jeden detail. Tento detail může být nejen na člověku, ale i na zvířeti (detail těla, černobíla fotografie, atd.). Tudíž si vždy se sebou beru fotoaparát, bez něj to už ani nejsem já.

Mnoho neslyšících má rádo focení, protože fotografie mohou pro ně sloužit jako deník. Většina neslyšících neradi píší deník v češtině a tak rádi fotografují své zážitky. Z fotografií pak vytvářejí vzpomínková alba nebo fotoknihy. Já osobně si deník nepíšu, ale ráda pořizuji fotky událostí, které si pak mohu kdykoliv v klidu prohlížet a vzpomínat na události na fotkách zachycené. Moje webová stránka se nachází na adrese http://www.danipori.com/ a jsou tam uloženy mé fotografie ve fotogaleriích a mé fotokoláže, které ráda tvořím. Ráda bych v budoucnosti vyzkoušela focení na kinofilm pomocí nějakého historického fotoaparátu. Na mých stránkách lze nalézt fotografie z mnoha akcí pořádaných Neslyšícími, jako jsou plesy, zábavy, sportovní události a další. Ráda se těchto akcí účastním, nafocené fotografie dávám na své webové stránky co nejrychleji, protože účastníci i další neslyšící se na fotografie hodně těší a rádi si je prohlížejí.

Info o focení

Nemám ateliér, ale ani ho nepotřebuju :) Miluju přírodu - její rozmanitost, přirozenost a krásu. Stačí udělat pár kroků a můžou vzniknout nádherný fotky jak z jinýho světa.

Miluju tu možnost objevování nových míst - proto nejraději fotím v přírodě. Focení v interiérech - ať už to jsou zámky, hrady, muzea, půdy, ale i vaše byty!

Pokud budeme fotit venku, nejlepší světlo je pár hodin po východu, nebo ještě líp pár hodin před západem sluníčka. Proto nejraději fotím v těchto dvou dobách. Fotit ale můžeme i kdykoli během dne.

Nebudu po vás chtít nepřirozený pózy, nebudu vám zakazovat se smát - naopak, když se chcete na fotkách smát, smějte se, když budete chtít být zamračení, budete... Focení probíhá naprosto přirozeně. S tím jak se tvářit, nebo jakou pózu udělat vám pomůžu.

Všechny nafocené neupravené fotografie z focení nepředávám.

Pokud máte zájem o mé fotografické služby – portréty, svatby, akce, atd...tak kontaktujte mě na email: danipori@gmail.com